2014/decembris - pāru shēma
2014
4. decembris
sākumā likās, ka būs trakāk nekā 2dien ar Rada būšanu paralēlajā universā. viņš vēl bija tāds nervozīgs un dricelīgs. bet laikam tas tomēr ir labi, jo kad aizgājām uz manēžu viņš kļuva pavisam jēdzīgs. tā jau ir iepriekš gadījies - ka viņš sākumā liekas galīgi traks, bet tad kļūst normāls un labi komunicējams.
sākām mēs ar pāru iejādi - ar Irbi un Snikeru. iesākās tas nejauši, bet kaut kā iepatikās un palika interesanti, tad nu mēs kādu laiku ar to nodarbojāmies soļos un rikšos sanāca negaidīti labi. tas, protams, nenozīmē ka objektīvi labi, vnk labāk nekā biju iedomājusies, ka mums varētu sanākt. uz šī sanākšanas viļņa jau noskatīju internetā shēmiņu, ar kuru varētu iedvesmas brīžos nodarboties
http://www.rudgwickriding.org/pairstest
pēc tam, domājot par ieteikumiem, pasoļoju ar ārējo nostādni. ja pareizi atceros, parikšoju arī. Radis reaģēja ļoti normāli. tad nu to sajūtu mēģināju paņemt līdzi arī lēkšos. un jāsaka, ka šodien gāja jūtami labāk nekā 2dien. uz ērto pusi vispār labi, uz neērto sūdīgāk, bet sajūta bija labāka. protams, līdz ideālam tālu, bet vismaz sasvēršanās 45 grādu leņķī nebija. bija mazāks leņķis
vēl es dabūju drusku parikšot un pusperimetru arī nolēkšot ar Snikeru. bez segliem - ar padu. jāteic esmu ļoti izbrīnīta, ka viņš ir reāli šaurāks nekā Radis. Radim laikam ribas izliektākas. No Sniķa staroja liela WTF? sajūta, bet viņš bija jauks un godīgs un pieklājīgi mani pavizināja. lai paceltu rikšos gan bija jāvēzējas ar steku.
vēl Radis ir iemācījies vicināt priekškājas kad sēžu uz viņa. bez kociņa. agrāk viņš to darījai tikai pēc ierastā tap pa plecu. tagad es pabakstu ar roku un viš cilā tās kājas. jāiestrādā kaut kas vēl nemanāmāks un elegantāks, kā paprasīt to sēžot mugurā.
5. decembris
krāmēju sviedreņu čupu mugurā un gājām uz manēžu.
Radis bija visai runājamā stāvoklī un pat brīžiem jokoja.
iesoļojoties vnk izgājām (izstreipuļojām) soļos to shēmu, lai es saprastu ap ko vispār lieta grozās un vai es vispār saprotu kas tur rakstīts/uzzīmēts . jāsaka paldies R. - šķiet, ka pieredze ar Dabas zirgu maču shēmu nav izkūpējusi gaisā, bet šobrīd visai noder. pēc ierikšošanās mēģinājām iziet kopā pirmos piecus zīmējumus. sākumā soļos, tad arī rikšos. ir diezgan čalendžing īpaši volti un vēl īpašāk tie volti, kur Radim jāiet pa iekšpusi. tajā, kur viņš ir ārpusē, iet pat visai labi. teorētiski mēs saprotam, ka ārējam ir jāpiesūta, iekšējam jāpietur, bet dzīvē tas kkā ne visai labi realizējas vispār šķiet, ka Radim šī nodarbe liekas visai interesanta, viņš ir visai aktīvs un ar apņēmīgu sejas izteiksmi. vienīgais viņam nepatīk atrašanās iekšpusē voltos un brīžiem arī vnk ārmalā - sāk žmodzīties uz Snikeru. bet jāatzīst, ka Snikeram mēdz būt tais brīžos visai nospiedoša un virsū nākoša enerģija, kas Radītim varētu likties mazliet nepieklājīga.
lēkšos (vienkārši palēkšoju pa perimetru) gāja sūdīgāk nekā vakar, bet ne tik sūdīgi kā otrdien. vajadzēja tāpat kā vakar pirms tam pasoļot ar ārējo nostādni, bet es biju tā aizrāvusies ar shēmu, ka par to aizmirsu. uz ērto pusi bija tīri neko, bet neērtā gāja diezgan nu tā.
vēl zirgi ieviesa savu uzlabojumu/papildinājumu shēmai. tur kur ir jāstāv un jāsveicina punktā X, šamie izdomāja, ka arī grib iesaistīties sveicināšanā un sāka apmēram sinhroni vēcināt spāņu kājas nolēmām šo elementu iekļaut shēmā arī turpmāk.
katrā ziņā priecājos ka izskatās ka arī Radim ir interesanti. mans šī brīža mērķis ir mēģināt vienkārši ar viņu komunicēt un neprasīt neko tādu, kas liek viņam noslēgties, aizvērties vai kaut ko tādu, kur būtu jāsāk ar viņu baigi diskutēt vai kauties. tā, lai nebūtu tikai mans monologs, bet tāda draudzīga saruna un kopīga darbošanās, kas nav arī pavisam bezmērķīga. pagaidām liekas, ka šī "pāru iejāde" viņam liekas visai interesanta nodarbe, ceru ka sanāks saglabāt dialoga sajūtu un vienkārši FUN sajūtu (nevis sākt drillēt). protams, būs forši, ja mums visiem četriem kopā sanāks arī kaut cik smuki to shēmu iemācīties un iziet.
10. decembris
trīs dienas nebiju un likās, ka zirgs pa to laiku neko citu nav darījis, kā stāvējis un ēdis auzas. tāds visnotaļ hot.
iesoļojoties izstreipuļoju shēmu. zirgs brīvi šļūca, es skatījos lapiņā un mācījos.
pēc tam izrikšojām tos pašus 5 pirmos zīmējumus, kurus iepriekšreiz.
tad es palēkšoju pa perimetru. bija diezgan traki, jo viņš baigi nesās un īsināties negribēja. nu - baigi nesās - no cilvēka ar gurtu viedokļa. objektīvi šausmīga nešanās tā nebija, lai gan līdz kafijas lēksim arī tālu.
pēc tam mēģinājam vēl pajāt shēmu/kopīgi padarboties, bet Radis kkā cepās. Sniķis mūs vienā vietā ļoti iedzina bortā, Radis bija ļoti neapmierināts, sāka strauji kapāt, neieturēties un žmiegties. nolēmām, ka nav ko lieki viņu cepināt un metām kopīgam darbam mieru.
saldajā ēdienā tizlošanās ar plakātu "Mēs pret kažokādām" - Dzīvnieku brīvībai ir akcija, kur jābildējas ar antikažokzvēru plakātiem. Radis likās visai izklaidēts - zelēja plakātam stūri, pāris reizes pat paņēma zobos un patirināja. laizīja man piedrukni, vārtījās, nāca klāt, kad saucu utt. katrā ziņā par spīti būšanai HOT, viņš bija runājams un klātesošs šodien. tikai ar zināmu viedokli, zināmos jautājumos
4. decembris
sākumā likās, ka būs trakāk nekā 2dien ar Rada būšanu paralēlajā universā. viņš vēl bija tāds nervozīgs un dricelīgs. bet laikam tas tomēr ir labi, jo kad aizgājām uz manēžu viņš kļuva pavisam jēdzīgs. tā jau ir iepriekš gadījies - ka viņš sākumā liekas galīgi traks, bet tad kļūst normāls un labi komunicējams.
sākām mēs ar pāru iejādi - ar Irbi un Snikeru. iesākās tas nejauši, bet kaut kā iepatikās un palika interesanti, tad nu mēs kādu laiku ar to nodarbojāmies soļos un rikšos sanāca negaidīti labi. tas, protams, nenozīmē ka objektīvi labi, vnk labāk nekā biju iedomājusies, ka mums varētu sanākt. uz šī sanākšanas viļņa jau noskatīju internetā shēmiņu, ar kuru varētu iedvesmas brīžos nodarboties
http://www.rudgwickriding.org/pairstest
pēc tam, domājot par ieteikumiem, pasoļoju ar ārējo nostādni. ja pareizi atceros, parikšoju arī. Radis reaģēja ļoti normāli. tad nu to sajūtu mēģināju paņemt līdzi arī lēkšos. un jāsaka, ka šodien gāja jūtami labāk nekā 2dien. uz ērto pusi vispār labi, uz neērto sūdīgāk, bet sajūta bija labāka. protams, līdz ideālam tālu, bet vismaz sasvēršanās 45 grādu leņķī nebija. bija mazāks leņķis
vēl es dabūju drusku parikšot un pusperimetru arī nolēkšot ar Snikeru. bez segliem - ar padu. jāteic esmu ļoti izbrīnīta, ka viņš ir reāli šaurāks nekā Radis. Radim laikam ribas izliektākas. No Sniķa staroja liela WTF? sajūta, bet viņš bija jauks un godīgs un pieklājīgi mani pavizināja. lai paceltu rikšos gan bija jāvēzējas ar steku.
vēl Radis ir iemācījies vicināt priekškājas kad sēžu uz viņa. bez kociņa. agrāk viņš to darījai tikai pēc ierastā tap pa plecu. tagad es pabakstu ar roku un viš cilā tās kājas. jāiestrādā kaut kas vēl nemanāmāks un elegantāks, kā paprasīt to sēžot mugurā.
5. decembris
krāmēju sviedreņu čupu mugurā un gājām uz manēžu.
Radis bija visai runājamā stāvoklī un pat brīžiem jokoja.
iesoļojoties vnk izgājām (izstreipuļojām) soļos to shēmu, lai es saprastu ap ko vispār lieta grozās un vai es vispār saprotu kas tur rakstīts/uzzīmēts . jāsaka paldies R. - šķiet, ka pieredze ar Dabas zirgu maču shēmu nav izkūpējusi gaisā, bet šobrīd visai noder. pēc ierikšošanās mēģinājām iziet kopā pirmos piecus zīmējumus. sākumā soļos, tad arī rikšos. ir diezgan čalendžing īpaši volti un vēl īpašāk tie volti, kur Radim jāiet pa iekšpusi. tajā, kur viņš ir ārpusē, iet pat visai labi. teorētiski mēs saprotam, ka ārējam ir jāpiesūta, iekšējam jāpietur, bet dzīvē tas kkā ne visai labi realizējas vispār šķiet, ka Radim šī nodarbe liekas visai interesanta, viņš ir visai aktīvs un ar apņēmīgu sejas izteiksmi. vienīgais viņam nepatīk atrašanās iekšpusē voltos un brīžiem arī vnk ārmalā - sāk žmodzīties uz Snikeru. bet jāatzīst, ka Snikeram mēdz būt tais brīžos visai nospiedoša un virsū nākoša enerģija, kas Radītim varētu likties mazliet nepieklājīga.
lēkšos (vienkārši palēkšoju pa perimetru) gāja sūdīgāk nekā vakar, bet ne tik sūdīgi kā otrdien. vajadzēja tāpat kā vakar pirms tam pasoļot ar ārējo nostādni, bet es biju tā aizrāvusies ar shēmu, ka par to aizmirsu. uz ērto pusi bija tīri neko, bet neērtā gāja diezgan nu tā.
vēl zirgi ieviesa savu uzlabojumu/papildinājumu shēmai. tur kur ir jāstāv un jāsveicina punktā X, šamie izdomāja, ka arī grib iesaistīties sveicināšanā un sāka apmēram sinhroni vēcināt spāņu kājas nolēmām šo elementu iekļaut shēmā arī turpmāk.
katrā ziņā priecājos ka izskatās ka arī Radim ir interesanti. mans šī brīža mērķis ir mēģināt vienkārši ar viņu komunicēt un neprasīt neko tādu, kas liek viņam noslēgties, aizvērties vai kaut ko tādu, kur būtu jāsāk ar viņu baigi diskutēt vai kauties. tā, lai nebūtu tikai mans monologs, bet tāda draudzīga saruna un kopīga darbošanās, kas nav arī pavisam bezmērķīga. pagaidām liekas, ka šī "pāru iejāde" viņam liekas visai interesanta nodarbe, ceru ka sanāks saglabāt dialoga sajūtu un vienkārši FUN sajūtu (nevis sākt drillēt). protams, būs forši, ja mums visiem četriem kopā sanāks arī kaut cik smuki to shēmu iemācīties un iziet.
10. decembris
trīs dienas nebiju un likās, ka zirgs pa to laiku neko citu nav darījis, kā stāvējis un ēdis auzas. tāds visnotaļ hot.
iesoļojoties izstreipuļoju shēmu. zirgs brīvi šļūca, es skatījos lapiņā un mācījos.
pēc tam izrikšojām tos pašus 5 pirmos zīmējumus, kurus iepriekšreiz.
tad es palēkšoju pa perimetru. bija diezgan traki, jo viņš baigi nesās un īsināties negribēja. nu - baigi nesās - no cilvēka ar gurtu viedokļa. objektīvi šausmīga nešanās tā nebija, lai gan līdz kafijas lēksim arī tālu.
pēc tam mēģinājam vēl pajāt shēmu/kopīgi padarboties, bet Radis kkā cepās. Sniķis mūs vienā vietā ļoti iedzina bortā, Radis bija ļoti neapmierināts, sāka strauji kapāt, neieturēties un žmiegties. nolēmām, ka nav ko lieki viņu cepināt un metām kopīgam darbam mieru.
saldajā ēdienā tizlošanās ar plakātu "Mēs pret kažokādām" - Dzīvnieku brīvībai ir akcija, kur jābildējas ar antikažokzvēru plakātiem. Radis likās visai izklaidēts - zelēja plakātam stūri, pāris reizes pat paņēma zobos un patirināja. laizīja man piedrukni, vārtījās, nāca klāt, kad saucu utt. katrā ziņā par spīti būšanai HOT, viņš bija runājams un klātesošs šodien. tikai ar zināmu viedokli, zināmos jautājumos


Komentāri
Ierakstīt komentāru