2014
25. septembris
uz stalli vizītē brauca leitis Kučinskis, diemžēl man pašai bija jābrauc uz bērēm, tāpēc zirga atrādīšana zobu vīlēšanai bija jāuztic Nastjai. atklājās pilnīgas šausmas - viņa papagaiļmutes priekšzobi, kuri nestāv viens pret otru, ir šausmīgi saauguši, visas smaganas iekaisušas, uzpampušas, sastrutojušas un smirdošas. ar vīlēšanu tur nekas neesot līdzēts, ja vien nevīlē reizi trijos mēnešos, nepārtraukti. tā kā ir visai apšaubāms, ka viņš šos zobus lieto zāles plūkšanai arī normālā, neiekaisušā stāvoklī (šobrīd viņš to nekādā veidā nevarot), ieteica vest uz klīniku un pilnajā narkozē operēt ārā. runa ir par četriem apakšprieksžobiem (vai visiem priekšzobiem?). ar vnk smaganām, kad tās būs sadzijušas, viņam būšot lielāka iespēja plūkt zāli, nekā ir pašreizējā situācijā. kā mazefektīvāku variantu minēja zobus pamatīgi apzāģēt, bet arī to klīnikas apstākļos. novīlēt neko daudz arī nedabūja, jo Radis bija pirms tam sacepies (Nastja bija neapdomīgi ievedusi vienu stallī un šams protams bija sācis pa sienām staigāt un pārbļāvis sajēgu) un diezko nereaģēja uz narkozi. esot ielaista jau tāda kastrācijai parasta narkoze, bet šams turpinājis lidināt visus pa gaisu. ar aizmugurzobiem viss esot ok.
smaganu iekaisums izskaidro arī puņķus kas pēdējā laikā tecēja pa vienu nāsi - tie nebija puņķi, bet strutas no iekaisuma.
tā kā opcija vest uz Leitijas klīniku man šobrīd ir finansiāli nepavelkama, sazvanījos ar Juri. viņš bija izbrīnījies par šādu notikumu attīstību, teica, ka pie vajadzības praktizējot arī zobu zāģēšanu ar lokālo anastēziju staļļa apstākļos. Ir doma nākamnedēļ atrādīt viņam. Mierinu sevi ar domu, ka ļoti ilgi viņš nemocās - svarā nav izkrities, ar auzu ēšanu problēmas viņam parādījās, šķiet, ka augusta beigās, puņķi=>strutas pa nāsi tek pēdējās ~2 nedēļas.
Vēl interesanti par Kučinski - viņš esot pateicis, ka ir gandrīz pilnīgi pārliecināts, ka Radim nav emfizēma. esot jau pieradis, ka Latvijā visas elpošanas problēmas uzreiz norakstot uz emfizēmu un tā vnk aizlaižot postā zirgus. viņprāt tas esot kkāds tur plaušu iekaisums (sīkāk nezinu/nesapratu/man nemācēja atstāstīt), viņi Leitijā ar tādiem veiksmīgi strādājot un ārstējot, īpaši jau Rada vecuma zirgus. protams bez nopietnākas izmeklēšanas viņš nevarot vairāk neko pateikt.
atgādinu, ka zirgu atrādīja staļļa saimniece, kurai latviešu valoda nav dzimtā, iespējams viņas atstāstījumā kaut kas ir pazudis tulkojumā vai sagrozījies. ar sarunvalodu viņai nav problēmu, bet pa medīcinas līniju reizēm ir grūtības kko iztulkot latviski.
es pati satiku Kučinski uz dažām minūtēm, pirms man bija a) jānesas uz ganiem pakaļ Snikeram, lai Radis pilnībā nedekonstruē stalli; b) jānesas uz bērēm. Tai īsajā laika sprīdī atstāja patīkama un saprātīga cilvēka iespaidu, bet nu tas tā ļoti subjektīvi šoreiz
p.s. es nesaprotu, ko es, Radis vai mēs abi, esam pagājušajā dzīvē sastrādājuši, ka šai dzīvē šitik daudz problēmu
28. septembris
vēlas pēcpusdienas pastaiga pie rokas uz mežu. vienā posmā, kur Irbe ar Snikeru aizdevās pa priekšu, brīžiem arī rikšodami, es eksperimentālā kārtā apmetu striķi Radim ap kaklu un gājām tāpat vien - labu brīdi gājās ļoti labi, vien tad, kad Irbe ar Snikeru sāka mest līkumus pa mežu, kas bija tā kā vairāk uz māju pusi, nekā mūsu ieturētā taciņa, Radis teica, ka drošāk būšot iet Snikera virzienā.
ar strutām pa degunu gan bija palicis krietni sliktāk - gāzās pa kreiso nāsi bez maz straumē, nosprauslājoties vispār šķīda uz visām pusēm. smakoja arī diezgan nelāgi.
es vispār iepriekš nebiju piefiksējusi cik daudz Radis bakstās/pieskaras ar degunu - izrādās ļoti daudz, bet tā kā viņš to nemēdz darīt kkā rupji, agresīvi, uzbāzīgi, es to parasti nebloķēju vai neliedzu, bet šoreiz man jau bija visa piedurkne un pusmugura ar strutām nošņaukāta, tāpēc tas nebija diezko patīkami.
30. septembris
man darbā turpinās pirmizrādes ārprāts, bet Radi nevarēja baigi turpināt marinēt strutu straumē, tāpēc I. viņu atrādīja Jurim.
šis protams ir kārtējais atstāsts, bet nu...
pirmkārt jau rodas jautājumi par Kučinska profesionalitāti - viņš teica, ka problēma esot priekšzobos, ka tie jārauj ārā, bet aizmugurē viss esot ok. Jurim jau pa telefonu likās aizdomīgi, jo priekšzobu dēļ nevarētu gāzties strutas pa nāsi. izrādījās, ar priekšzobiem viņam nav nekādu problēmu, t.i. viņi nekur neduras un netraucē un, šķiet, ir pārstājuši augt vispār.
problēma bija 3 šķirbas apakšžokļa dzerokļos, kurās salīdusi paika un sākusi pūt un izraisījusi paradontozi + vienā pusē nolauzta zoba mala.
šķirbas tika iztīrītas, tagad kādu brīdi jāskalo mute ar ūdeni + silica 10 dienas, lai iziet strutas un pēc 3 mēnešiem jāskatās atkal, kas tur notiek.
katrā ziņā ar Kučinski es laikam vairāk nekādās darīšanās neielaidīšos.
25. septembris
uz stalli vizītē brauca leitis Kučinskis, diemžēl man pašai bija jābrauc uz bērēm, tāpēc zirga atrādīšana zobu vīlēšanai bija jāuztic Nastjai. atklājās pilnīgas šausmas - viņa papagaiļmutes priekšzobi, kuri nestāv viens pret otru, ir šausmīgi saauguši, visas smaganas iekaisušas, uzpampušas, sastrutojušas un smirdošas. ar vīlēšanu tur nekas neesot līdzēts, ja vien nevīlē reizi trijos mēnešos, nepārtraukti. tā kā ir visai apšaubāms, ka viņš šos zobus lieto zāles plūkšanai arī normālā, neiekaisušā stāvoklī (šobrīd viņš to nekādā veidā nevarot), ieteica vest uz klīniku un pilnajā narkozē operēt ārā. runa ir par četriem apakšprieksžobiem (vai visiem priekšzobiem?). ar vnk smaganām, kad tās būs sadzijušas, viņam būšot lielāka iespēja plūkt zāli, nekā ir pašreizējā situācijā. kā mazefektīvāku variantu minēja zobus pamatīgi apzāģēt, bet arī to klīnikas apstākļos. novīlēt neko daudz arī nedabūja, jo Radis bija pirms tam sacepies (Nastja bija neapdomīgi ievedusi vienu stallī un šams protams bija sācis pa sienām staigāt un pārbļāvis sajēgu) un diezko nereaģēja uz narkozi. esot ielaista jau tāda kastrācijai parasta narkoze, bet šams turpinājis lidināt visus pa gaisu. ar aizmugurzobiem viss esot ok.
smaganu iekaisums izskaidro arī puņķus kas pēdējā laikā tecēja pa vienu nāsi - tie nebija puņķi, bet strutas no iekaisuma.
tā kā opcija vest uz Leitijas klīniku man šobrīd ir finansiāli nepavelkama, sazvanījos ar Juri. viņš bija izbrīnījies par šādu notikumu attīstību, teica, ka pie vajadzības praktizējot arī zobu zāģēšanu ar lokālo anastēziju staļļa apstākļos. Ir doma nākamnedēļ atrādīt viņam. Mierinu sevi ar domu, ka ļoti ilgi viņš nemocās - svarā nav izkrities, ar auzu ēšanu problēmas viņam parādījās, šķiet, ka augusta beigās, puņķi=>strutas pa nāsi tek pēdējās ~2 nedēļas.
Vēl interesanti par Kučinski - viņš esot pateicis, ka ir gandrīz pilnīgi pārliecināts, ka Radim nav emfizēma. esot jau pieradis, ka Latvijā visas elpošanas problēmas uzreiz norakstot uz emfizēmu un tā vnk aizlaižot postā zirgus. viņprāt tas esot kkāds tur plaušu iekaisums (sīkāk nezinu/nesapratu/man nemācēja atstāstīt), viņi Leitijā ar tādiem veiksmīgi strādājot un ārstējot, īpaši jau Rada vecuma zirgus. protams bez nopietnākas izmeklēšanas viņš nevarot vairāk neko pateikt.
atgādinu, ka zirgu atrādīja staļļa saimniece, kurai latviešu valoda nav dzimtā, iespējams viņas atstāstījumā kaut kas ir pazudis tulkojumā vai sagrozījies. ar sarunvalodu viņai nav problēmu, bet pa medīcinas līniju reizēm ir grūtības kko iztulkot latviski.
es pati satiku Kučinski uz dažām minūtēm, pirms man bija a) jānesas uz ganiem pakaļ Snikeram, lai Radis pilnībā nedekonstruē stalli; b) jānesas uz bērēm. Tai īsajā laika sprīdī atstāja patīkama un saprātīga cilvēka iespaidu, bet nu tas tā ļoti subjektīvi šoreiz
p.s. es nesaprotu, ko es, Radis vai mēs abi, esam pagājušajā dzīvē sastrādājuši, ka šai dzīvē šitik daudz problēmu
28. septembris
vēlas pēcpusdienas pastaiga pie rokas uz mežu. vienā posmā, kur Irbe ar Snikeru aizdevās pa priekšu, brīžiem arī rikšodami, es eksperimentālā kārtā apmetu striķi Radim ap kaklu un gājām tāpat vien - labu brīdi gājās ļoti labi, vien tad, kad Irbe ar Snikeru sāka mest līkumus pa mežu, kas bija tā kā vairāk uz māju pusi, nekā mūsu ieturētā taciņa, Radis teica, ka drošāk būšot iet Snikera virzienā.
ar strutām pa degunu gan bija palicis krietni sliktāk - gāzās pa kreiso nāsi bez maz straumē, nosprauslājoties vispār šķīda uz visām pusēm. smakoja arī diezgan nelāgi.
es vispār iepriekš nebiju piefiksējusi cik daudz Radis bakstās/pieskaras ar degunu - izrādās ļoti daudz, bet tā kā viņš to nemēdz darīt kkā rupji, agresīvi, uzbāzīgi, es to parasti nebloķēju vai neliedzu, bet šoreiz man jau bija visa piedurkne un pusmugura ar strutām nošņaukāta, tāpēc tas nebija diezko patīkami.
30. septembris
man darbā turpinās pirmizrādes ārprāts, bet Radi nevarēja baigi turpināt marinēt strutu straumē, tāpēc I. viņu atrādīja Jurim.
šis protams ir kārtējais atstāsts, bet nu...
pirmkārt jau rodas jautājumi par Kučinska profesionalitāti - viņš teica, ka problēma esot priekšzobos, ka tie jārauj ārā, bet aizmugurē viss esot ok. Jurim jau pa telefonu likās aizdomīgi, jo priekšzobu dēļ nevarētu gāzties strutas pa nāsi. izrādījās, ar priekšzobiem viņam nav nekādu problēmu, t.i. viņi nekur neduras un netraucē un, šķiet, ir pārstājuši augt vispār.
problēma bija 3 šķirbas apakšžokļa dzerokļos, kurās salīdusi paika un sākusi pūt un izraisījusi paradontozi + vienā pusē nolauzta zoba mala.
šķirbas tika iztīrītas, tagad kādu brīdi jāskalo mute ar ūdeni + silica 10 dienas, lai iziet strutas un pēc 3 mēnešiem jāskatās atkal, kas tur notiek.
katrā ziņā ar Kučinski es laikam vairāk nekādās darīšanās neielaidīšos.

Komentāri
Ierakstīt komentāru