2015/februāris - 4 gadi kopā
2015
10. februāris
burrrvīga diena. man rādīja +8 grādus, saulīte sildīja un man bija karsti flīsa jaciņā+pufvestē.
apsegloju Radi un Kārļa un Radžas kompānijā gājām uz mežu. brīžiem gājām kopā, brīžiem es atdalījos, lai parikšotu vai palēkšotu. par Radi es biju patīkami šokēta - kopš vecajiem, labajiem (t.i. pirmsstiegras un pirmspazušanas) laikiem, nebija gadījies, ka vienatā ejot varētu ilgstoši un mierīgi pārvietoties dažādos virzienos, t.i. arī uz māju pusi, ar brīvām, nomestām pavadām. šodien tā bija. nevar protams, teikt, ka parasti visu laiku viņš kkur grib nesties vai ir nekontrolējams, bet uzmanāms gan ir. un pagriežoties māju virzienā solis parasti pieliekas ar vien vairāk un nogriežot no mājupceļa kādā līkumā parasti zirdziņš ir neapmierināts... bet šodien no tā nebija ne miņas. gājām visur vienādi aktīvā, bet relaksētā solī. izgājām arī pa pāris iepriekš neietām takām, bet atšķirībā no iepriekšējās reizes, tas Radi nekā neuztrauca. likās, ka no viņa ir izpūties kaut kāds ilgi iekšā stāvējis un sastāvējies gaiss. es nevaru teikt, ka viņš bija 100% klātesošs, drīzāk likās tāds domīgs, toties krietni relaksētāks nekā citkārt.
lēkšot sākumā mēģināju pa vienu iepriekš nemēģinātu ceļu, bet šams lēkšoja kaut kā tā lēni un negribīgi. nospriedu, ka par karstu vai kas tamlīdzīgs. bet kad iegriezāmies parastajā lēkšu takā, lai parikšotu, tad Radis palūrēja pār plecu, paziņoja, ka gribot šiten labāk lēkšot un atbildi nesagaidījis aizlēkšoja plašā, aktīvā lēksī. es neiebildu, jo viņš bija pilnībā adekvāts un kontrolējams un ir taču tik jauka sajūta reizēm ļaut zirgam izvēlēties, nevis paturēt monopoltiesības uz izvēli tikai sev - protams, ja tas nevienu neapdraud. pēc tam atsoļojoties pa to ceļu, pa kuru sākumā mēģinājām lēkšot, sapratu, ka tur pamats tāds nepatīkams. virspusē normāls sniegs, bet apakšpusē varēja būt slidens vietām.
mājās ejot Radis drusku noraustījās no kravas vilciena, bet likās ka tāpēc, ka saule ir aiz vilciena un vilciens braucot rada stroboskopa efektu, kas bliež zirgam pa acīm. pagriezāmies sāniski un viss bija kārtībā.
Rīt paliek četri gadi, kopš mēs ar Radi esam kopā
10. februāris
burrrvīga diena. man rādīja +8 grādus, saulīte sildīja un man bija karsti flīsa jaciņā+pufvestē.
apsegloju Radi un Kārļa un Radžas kompānijā gājām uz mežu. brīžiem gājām kopā, brīžiem es atdalījos, lai parikšotu vai palēkšotu. par Radi es biju patīkami šokēta - kopš vecajiem, labajiem (t.i. pirmsstiegras un pirmspazušanas) laikiem, nebija gadījies, ka vienatā ejot varētu ilgstoši un mierīgi pārvietoties dažādos virzienos, t.i. arī uz māju pusi, ar brīvām, nomestām pavadām. šodien tā bija. nevar protams, teikt, ka parasti visu laiku viņš kkur grib nesties vai ir nekontrolējams, bet uzmanāms gan ir. un pagriežoties māju virzienā solis parasti pieliekas ar vien vairāk un nogriežot no mājupceļa kādā līkumā parasti zirdziņš ir neapmierināts... bet šodien no tā nebija ne miņas. gājām visur vienādi aktīvā, bet relaksētā solī. izgājām arī pa pāris iepriekš neietām takām, bet atšķirībā no iepriekšējās reizes, tas Radi nekā neuztrauca. likās, ka no viņa ir izpūties kaut kāds ilgi iekšā stāvējis un sastāvējies gaiss. es nevaru teikt, ka viņš bija 100% klātesošs, drīzāk likās tāds domīgs, toties krietni relaksētāks nekā citkārt.
lēkšot sākumā mēģināju pa vienu iepriekš nemēģinātu ceļu, bet šams lēkšoja kaut kā tā lēni un negribīgi. nospriedu, ka par karstu vai kas tamlīdzīgs. bet kad iegriezāmies parastajā lēkšu takā, lai parikšotu, tad Radis palūrēja pār plecu, paziņoja, ka gribot šiten labāk lēkšot un atbildi nesagaidījis aizlēkšoja plašā, aktīvā lēksī. es neiebildu, jo viņš bija pilnībā adekvāts un kontrolējams un ir taču tik jauka sajūta reizēm ļaut zirgam izvēlēties, nevis paturēt monopoltiesības uz izvēli tikai sev - protams, ja tas nevienu neapdraud. pēc tam atsoļojoties pa to ceļu, pa kuru sākumā mēģinājām lēkšot, sapratu, ka tur pamats tāds nepatīkams. virspusē normāls sniegs, bet apakšpusē varēja būt slidens vietām.
mājās ejot Radis drusku noraustījās no kravas vilciena, bet likās ka tāpēc, ka saule ir aiz vilciena un vilciens braucot rada stroboskopa efektu, kas bliež zirgam pa acīm. pagriezāmies sāniski un viss bija kārtībā.
Rīt paliek četri gadi, kopš mēs ar Radi esam kopā




Komentāri
Ierakstīt komentāru