2013
26. martsno zemes darbojāmies tikai trešo reizi pēc ļoooti ilga pārtraukuma, lielāka daļa no lietām (atskaitot kāju vicināšanu) tika darītas tikai pirmo, otro vai trešo reizi.
šis tas nesanāca tik labi, kā sanāk tad, kad neviens nefilmē.
pamēģināju arī jāt ar to riņķi ap kaklu, bet man pašai trūka fokusa, jo pārāk domāju par to, ka re kā mūs tagad filmē utt.
skatoties video piefiksēju to, ka brīvībā darbojoties pārāk daudz skatos uz zirgu. ir tak redzams, ka viņš labprāt man seko un darbojas, bet man iekšā kaut kāda nepārliecinātība sēž, kas liek vislaik lūrēt vai tiešām viņš tur ir, vai tiešām viņš nāk ar mani utt. no tās lūrēšanas kaut kā jākratās vaļā.
27. marts
Radim šodien dzimšanas diena - palika 12 gadi. Jāatzīst, ka nebija labākā diena viņa mūžā.
Vispirms jau elpoja atkal pavisam smagi un sēcoši. laikam jau tā homeopātija tomēr nepalīdzēja, uzlabojums sakrita ar vēsāko un mitrāko laiku, kurā viņam acīmredzami ir labāk. kā silts un sauss, tā sūdīgi. vakar jau bija nu tā, bet šodien pavisam... komplektā elpošanai vēl bija kaut kādas aizdomīgas vēdera problēmas. jau kad paņēmu no ganiem, konstatēju ka ir nopļūtījis visu dibenu. pareizāk sakot nopilinājis. kakas viņam tādas - nu īsti āboli nav, bet ir čupa, pavisam caureja nav. bet vislaik pilina šķidrumu. iepriekšreiz kad viņam bija līdzīgi, tad tas beidzās pēc attārpošanas. nupat gan tika skatītas kakas un tārpu ziņā it kā bija labas.
dzimšanas dienā zirgs dabūja augļu-dārzeņu salātus - biete, ķirbis, ābols, banāns, bumbieris, selerija, pārkaisītus ar kanēli un ar iespraustām burkānu "svecītēm"
bijām mežā. ierasto maršrutu esam papildinājuši ar vēl vienu jauku meža taciņu un ceļa gabalu, kas piemērots ij rikšiem, ij lēkšiem. vēlme kustēties zirgam it kā bija, bet ar elpošanu gan grūti. daudz klepoja + purkšķināja/pilināja šķidrumu pa dibenu. pēc palēkšošanas, kad bija izklepojies, tad gan elpoja labāk.
atnācām mājās, pacienāju ar vienu banānu un palaidu ganos. aizgāja pie siena un ēda. kad jau braucu mašīnā prom, tad gan redzēju ka pagājis malā un tipa guļ.
pusdeviņos vakarā zvana Nastja - zirgs neēdot auzas. kamēr taisos, zvana atkal - guļoties boksā, tāpēc vedīšot ārā staigāt.
aizbraucu - trokšņi vēderā ir, bet tādi paklusi, vēders tāds paciets liekas. iedevu nux vomiku un staigājām pie rokas pa laukumu zvaigžņu gaismas apmirdzēti. zirgs tāds samērā normāls - nāca pieklājīgi līdzi, gar zemi neprasījās krist, pa vēderu nespēra un nesvīda. vienīgi nereaģēja uz manu čamdīšanos pa kabatām (ko parasti dara ļoti aktīvi). pēc vairāk nekā stundas staigāšanas nekas nebija īsti mainījies, trokšņi bija vienā pusē skaļāki. ielaidu aplokā paskatīties, ko šams darīs. pāris minūtes pastāvēja, tad ilgi čurāja un pēc tam aizgāja pie ruļļa ēst. es iegāju iekšā, padzēru tēju un gāju skatīties - kungam nekāda vaina, vēders normāls (ne vairs ciets), trokšņi uz urrā, ēd sienu pilnām mutēm un izliekas, ka nekas nav bijis. nu neko - braucu mājās.
īsti nesaprotu no kā tas viss. no maniem augļiem un dārzeņiem tā kā nevajadzētu būt, jo tur nebija nekas tāds ko viņš ikdienā biežāk vai retāk nebūtu dabūjis un nebija jau arī kilogramiem tur tas viss + kamēr bijām mežā, viņš 2x lika čupas.
Nastjai versija, ka varbūt no āboliņaina siena. viņai esot pēdējā tūrē 3 tādi āboliņaini ruļļi atbraukuši, viņa vienu esot izlikusi ganos, bet tas jau bija kādas dienas atpakaļ un nu jau ir noēsts.
vēl variants ka vai nu no spirulīnas vai tās winergy ventil-ate piedevas, bet es diezko lielas devas pagaidām nesaliku piedevu trauciņos + šodien 3. diena, kad viņš viņas dabūja un tās iet no rīta pie auzām. vakar kad rīta pusē biju, nemanīju nekādas problēmas.
lai gan saule diezgan cepina, zirgam par brīnumu labāk nekā iepriekšējā dienā. bija gan dzestrs vējelis, bet tais brīžos, kad nepūta, tad bija tiešām karsti.
ierastā meža pastaiga. zirgs no zelta. jauks un mierīgs. esmu savu parasto maršrutu papildinājusi ar vēl vienu līkumiņu, kopā kādi 6 km varētu sanākt. no vienas puses jau it kā ir garlaicīgi vislaik pa vienu maršrutu iet, no otras - ja ir zirgs pēc stiegras traumas un ar elpošanas problēmām, kuru vajag palēkšināt, bet pamatam jābūt pacietam un līdzenam, tad ir labi iet un zināt kur un kad tas viss būs. bišķi purkšķinājās un mazliet arī pilināja pa ceļam, bet es pirms iešanas kārtīgi nomazgāju viņam dibenu un pēc tam nebija baigi traki nopilinājies.
Radis vairākas reizes mēģināja ostīt vai aizskart ar degunu kaut kādus ceļmalā esošus priekšmetus. piemēram, plastmasas alus pudeli. un pēc tam lūrēt uz mani. man ir aizdomas, ka tam ir sakars ar targetingu
nosalu. ārā kaut kāds arktiskais vējš.
zirgs, lai gan atnāca pretī uz vārtiem, bija tāds nekonektīgs. uz mežu gājām "atsevišķi", tā arī nevarēju tikt zirgam klāt. rezultātā bija tāds tireklīgs, brīžam bļaustījās. es ļāvos drusku aizkaitināties. vējš turpināja pūst arī mežā, tas arī mani kaitināja. manām biezajām velveta bridžām pūta cauri kā kādiem tilla aizkariem.
izgājām klasisko meža aplīti. beigās biju spiesta palaist zirgu aplokā ar flīseni, jo mugura zem segliem tomēr bija iesvīdusi, silta un mitra, vējš uz lauka drausmīgi ass un ledains, bet stallī jau kungs viens negribētu pastāvēt un atdzist.
elpoja vidēji, ir bijis sliktāk. lēkšos diezgan pamatīgi izklepojās.
nākampirmdien būs Juris vīlēt zobus. kādu laiku jau diezgan pagari stiebri zirgābolos.

Komentāri
Ierakstīt komentāru