2013
23. jūlijs


izmantoju iespēju ar Silfīdu pievienoties D&R mežā. Rafim nebija enerģiskā diena, tāpēc izjāde bija ļoti mierīga. protams pa gabaliņam parikšojām un palēkšojām arī. aizjājām gandrīz līdz Silabriežiem - t.i. gandrīz līdz Granīta ielai.

atpakaļ nākot vēl izmetām lociņu caur mežu, tā ka kopā ap 10km salasījās, vai mazliet pāri.
nebiju tur iepriekš jājusi vismaz to tālāko posmu, kas ir pāri Acones ceļam. ļoti interesanti vispār, apvidus iespējas tomēr Strigos diezgan plašas. žēl, ka laikam jau nesanāks visu izpētīt
Silfa, kā apvidus zirgs, man turpināja ļoti patikt, vienīgi es konstatēju ka viņai neder segli. nu i vismaz kāds labums no manas jāšanas
vēl varu padalīties priekā par to, ka Radis kļūst aizvien pielaidīgāks pret grābāšanos ap muti. agrāk bija galva augšā un lūpas tā sakniebtas, ka ne domāt tur kko paurķēties. bet regulārā homeopātijas došana (gan ar šļirci mutē, gan graudiņi aiz lūpas) ir laikam jaunskungu desentizējuši. tagad kad ar šļirci mutē jādod tad ir tikai mazliet zirgam jāpalūdzas un viņš ar neslēpta riebuma un nolemtības izteiksmi sejā pats paver muti un ļauj iešļākt to šķidrumu. tad norij un ar aizvainotu sejas izteiksmi pieprasa kārumus
graudiņus ar nav problēma aiz lūpas aizbāzt un arī vienkārši tāpat mazliet ar pirkstiem parakņāties pa mutes priekšgalu drīkst. viņš arī pats ir sācis vairāk ar muti darboties - reizēm man maigi skrubina roku vai čamda plecu utt.



5. augusts

sen nav rakstīts, jo nav īsti bijis ko. dzīve turpina ritēt klibošanas-mērcēšanas-spainīšu režīmā. klibošana tāda nekonkrēta - brīžam labāk, brīžam atkal sliktāk. pa smiltīm vissliktāk, pa zāli un asfaltu labāk. 7dien biju uz semināru Ercenos, aprunājos ar Juri un nolēmu ka tomēr jāuztaisa tas rentgens.
Jurim bez ieilguša abscesa bija vēl 3 iespējamie varianti:
naga kaula lūzums
keratoma
osteomielīts

es gan gribēju, lai brauc pats Juris, bet viņš varēja tikai 5dien, toties šodien Dace brauca pie Ievas ķēves. tā nu mūs pāradresēja viņai.
pasākums vilkās ilgāk nekā 2h, maksāja 72 latus un līdz galam gudri mēs tā arī netikām.
uztaisījām 4 bildes. naga kaula lūzums un keratoma nerādījās. toties uzrādījās 3 osteomielīta caurumi naga kaulā. divi veci, neaktīvi, viens nesaprotams - varbūt aktīvs. lai gan bakstot nagu attiecīgajā vietā zirgs neko neteica, ja būtu sāpīgs vajadzētu just cauri.
ar to jutību vispār dīvaini - okei, ir jūtīga tā mīkstā vieta ap plaisu, bet viņai nevajadzētu izraisīt tik izteiktu klibošanu. Dace vēl izurbināja divus caurumus baltajā līnijā, kuros bija abscesa svītriņas. bet ne līdz galam, un paldies dievam ne tik dziļi lai būtu jāliek apsēji un nevarētu laist pļavā. urbinoties un bakstoties viņš nevienā acī nerādīja vietu, kur viņam sāpētu.
beigās tika nolemts uztaisīt bloku un pārbaudīt - jā, pēc atsāpināšanas praktiski nekliboja, značit ir nagā tā problēma.
iedeva divsimto heparu trim dienām un magnija sāli kompresēm, ieteica turēt boksā vai mazā aplociņā, bet tā kā boksa opciju es neizskatīju un mazais aplociņš šobrīd ir demontēts, tad pēc atsāpinātāja iziešanas eskortēju līdz pārējiem zirgiem ganos..
katrā ziņā tie osteomielīta caurumi naga kaulā, ko redzēju rentgenā, manī radīja zināmas šaubas par to vai ir labi allaž atstāt abscesu savā vaļā. jo, starp citu, kad viņš iepriekšreiz ilgstoši kliboja (pagājšvasar visu jūliju un pēc tam periodiski augustā un vēl septembrī) tā bija tā pati kreisā priekškāja
bet nu Radis kā allaž izceļas ar neskaidrām diganozēm. Dace solījās vēl Jurim atrādīt bildes un ziņot. es ar visu to ņemšanos aizmirsu paprasīt taustāmās bildes sev.


Komentāri

Populāras ziņas