2013
22. aprīlis

boksu tīrāmā diena. no rīta jālūdzas āra zirgiem, lai nāk iekšā uz auzām un pēc tam jālūdzas, lai viņi iet atpakaļ ārā. darbs sokas diezgan raiti, jo puse zirgu pa nakti jau paliek ārā, līdz ar to viņu boksi tikai jāpiekārto - cik nu kurš savandījis vakara un rīta auzu laikā. beidzot esmu atcerējusies paņemt līdzi no mājām slotu (protams, stallī ir slota, bet viņai nolūzusi puse kāta un pēc boksu tīrīšanas slaucīt ar tādu liekas pilnīga nāve mugurai), tad nu izbaudu slaucīšanas priekus un izslauku visus kaktus un staļļapriekšu vēl piedevām.
kad viss izdarīts, lūdzu Radi pie galda - spraukumi ar klepus tēju. vispār nezinu, ko atkal darīt ar to klepu. nu jau ir diezgan traki atkal. apmēram tāpat kā pagājšgad martā - klepo pa dienu uz lauka, elpo ar smagāk nekā vajadzētu. izskatās, ka Drosera šoreiz nepalīdz un klepus tējas ar pagaidām nekādu efektu nav radījušas. tās viņš vispār diezgan dabū - savārīju 5l bačoku, no kura Ieva lej pie rīta un vakara auzām + kad pati braucu, vedu termosu un leju uz spraukumiem + vēl sausā veidā dabū tējas.

23. aprīlis

Juru dienā, Juris brauc vīlēt zobus. viss norit mierīgi un labi. Juris tāds īpaši priecīgs un runīgs. nē, nu vārās viņš vienmēr, bet vakar mētāja jokus pa labi, pa kreisi, nežēlodams.
ar Rada zobiem bija ļoti apmierināts, teica, ka priekš viņa žokļa un problēmām esot labi diluši un esot bijis pats īstākais laiks vīlēšanai. ar sedāciju problēmu, kā pagājšgad nav, Radis stāv krietni mierīgāk par dažu labu, kura galvas raustīšanu un nelielo pretošanos Juris komentē - ai, man ir 11 bērni, esmu pieradis.
paskatījās Rada kaku un konstatēja tur pārāk daudz garus salmu gabalus, bet tas jau bija zināms. jāpievērš uzmanība ir, ja kakā ir daudz salmu, kas garāki par 6mm, Radim bija gana daudz arī 2x garāku.
aprunājamies arī par klepu un par to bumbulīti padusē.
bumbulītis ir nevis lipoma, kā mēs te internetā atradām, bet granuloma - kaukāda nepareiza imūnsistēmas reakcija. parasti esot saistīta ar spiedienu, tāpēc pabrīnījās, ka viņš uzradās nejāšanas periodā. bet nu jāparokas dziļāk par šo jautājumu.
par klepu - nu joprojām nekādas skaidrības. klausījās, ka plaušās nekā nav. sirdsdarbība paātrināta un sirds izklausoties vāja un netrenēta, bet nekādu tur nepareizu trokšņu vai aritmijas neesot. izvirzīja hipotēzi, ka klepus var būt saistīts ar nepareizo žokli, jo žoklī atrodoties daudz visādu nervu savienojumu un receptoru, tai skaitā tādi, kas atbild par klepus refleksu un viņa gadījumā varētu būt, ka kaukāds tur erors notiek. tāpat teica, ka tas žoklis var būt saistīts arī ar līdzsvara problēmām un negribēšanu locīties.

25. aprīlis

sākumā mazliet pabakstamies pa laukumu. zirgs likās tāds ieinteresēts un atsaucīgs, bet ne visai labi koncentrējies. mēdz jaukt lietas un piedāvāt kaut ko citu, nekā prasu. protams, gan jau es izteicos nepietiekami precīzi, bet katrā ziņā darīju to tāpat kā allaž un viņam it kā vajadzētu būt pie tā pieradušam. vismaz parasti viņš ir
bet nekādu lielu domstarpību arī nebija.
rikšos mazliet paklepoja.
pēc tam kompānijā gājām pastaigāties pa ceļu, pa kuru reiz atsoļojāmies. Irbe parāda lielu pļaņčku, kurā Sniķis ielien pļaņčkāties. biju domājusi, ka Radim neinteresēs, jo viņš parasti pret peļķēm un ūdenstilpnēm diezgan rezervēti attiecas, bet man par lielu brīnumu viņš braši iesoļo pļančkā iekšā. man pat nākas kājas mazliet samērcēt, lai ļautu viņam izpausties. forši, moš vasarā būs mazāk grūtības pierunāt iet tai karjerā plunčāties.
šur un tur vīd maza zaļa zālīte, bet Radis viņai pievērš mazāk uzmanības, nekā es gaidīju. vairāk pēta pērnos zirgu sūdus.
pēkšņi Radis ierauga, ka otrpus grāvim, pašreizējā ganu aplokā tiek ievelts siena rullis. nezinu ko viņš tur saskatījas, bet zirgam miera vairs nav. vislaik blenž uz to rulli un uztraucas es viņam saku, ka pat, ja tam rullim būtu padomā kas ļauns, viņš netiktu pāri tam grāvim, kas ir starp mums, bet Radis nenoticēja.


Komentāri

Populāras ziņas