2013
2. maijs


zirgs sāk klepot jau tīroties, bet liekas it kā tāds normāls - nu gana dzīvelīgs. gribu mazlietiņās pajāt, bet diezkas nesanāk - visu laiku klepo un jūtams, ka diezko negrib kustēties. tā kā Ievas meita saka, ka viņu klepotājiem nākot tie puņķi pēc lēkšiem ārā, gribu pa kādam mazam aplītim palēkšot uz katru pusi. bet zirgs tikai klepo un klūp, nekādu puņķu. un, jā, mums ir vēl viena problēma - klupšana. zirgs sācis aizdomīgi bieži klupt. tas, ka nagiem pienācis griežamais laiks īsti par izskaidrojumu neder, jo ja patin filmu atpakaļ, tad klupa jau drīz pēc pārvākšanās - manēžā. tad es to norakstīju uz neierasto un tomēr mazliet slideno pamatu. bet turpina klupt ārā laukumā un apvidū arī. soļos klūp vismazāk, bet ja klūp, tad tāpat kā rikšos - ar priekškājām. bet lēkšos ik pa brīžam ir biedējoša sajūta, ka pazūd pakaļa.
pajāju kādas kopumā 30 minūtes, no kurām laukumā 20 - ilgi iesoļojos, parikšoju un pāris palielus voltus aplēkšoju uz katru pusi, turklāt vispār neko neprasot un beigās izskatījās ka zirgam diezgan sūdīgi. tā kā elpoja ar slikti, tad gājām lēnītēm un mierīgi atsoļoties uz ganu taku. varbūt tiešām sausais laiks un putekļainums nepatīk. jo viņdien, kad gājām apvidū un bija mitrs un lietains, tad gan elpoja labi, gan plīsa no enerģijas.
nav īsti ideju ko darīt. droši vien piezvanīšu Jurim, vispirms un tad domāšu ko tālāk.

7. un 8. maijs

vakar paveicās, ka visu dienu nevarēju izkasīties uz stalli. aizbraucu tikai pavēlākā vakarā un uzskrēju virsū Naurim, kurš bija atbraucis pārītim zirgu zobus vīlēt. uzprasījos uz konsultāciju, jo elpo pēdējā laikā tiešām slikti un klepo daudz. Nauris paklausījās, teica, ka izklausās pēc alerģiskas reakcijas (to jau mēs tā kā zinājām) un, ka tik tikko sācis krāties šķidrums iekšā (tas gan ir kas jauns). tā kā prednizolonu es droši vien negribēšot (man uz pieres rakstīts, ka es tāda ne visai augstās domās par trad.med. un tāda tipa medikamentiem?), tad ieteica pamēģināt ACC kursu (10 dienas, 5 dienas pauze un vēl 10 dienas) un Respadril sīrupu + meklēt kādu homeopātiju klāt. šodien iegādāju sīrupu un ACC un jau pirmo devu iebaroju ar spraukumiem. ēda lēnāk kā parasti, bet ārā arī gluži nešpļāva. galu galā cukura jau tai sīrupā netrūkst.
jocīgi tomēr ka mani klepus tēju litri kaukā necik nepadarīja situāciju labāku. vārīju viņam pelašķus, kliņģerītes, liepziedus, kumelītes, timiānu, ķērpi, bērzu lapas un vēl visko.
vakarā vēl Juri sazvanīju - tas teica, lai paskatos kas notiek ar to ACC, ja nelīdz, tad braukšot vizītē un meklēšot homeopātiju. turpināja apžļembāt nepareizā žokļa teoriju - tipa liela daļa organisma enerģijas acīmredzot aizejot kaut kā kompensēšanai un organisms ar visu netiekot galā, tāpēc sākot mest errorus ārā. prasīju kāpēc tieši 9 gadu vecumā (t.i. 9 gados sāka klepot) un dzīvojot ārā, nevis pirms tam stallī - uz to Juris atbildēja, ka mums jau arī kurpe varot nespiest, nespiest, bet vienā dienā pēkšņi noberzt kāju jēlu. nu nezinu, nezinu...

9. maijs

nezinu kā pa dienu tai karstumā (kurš man pašai jāatzīst ļooooti patīk), bet vakarpusē zirgs elpo drusku labāk nekā vakar. zāles ar auzām esot ēdis labi. aizvedu atkal bačoku ar tēju savārītu.
diezgan ilgu laiku pavadījām ganoties ap un uz kalniņa. es paralēli mēģināju palīdzēt zirgam izģērbties. vietām vēl ir baigi bieza spalva - piemēram viss dibens tādās pūkainās bumbierenēs ieģērbt

Komentāri

Populāras ziņas