2012
7. augusts
vizītē bija Kristīne Pīra. apnika man tas klepus un neskaidrības. nevarētu gan teikt, ka viņas būtu pilnībā zudušas, bet ir labāka sajūta.
ierodos stundu pirms Kristīnes. zirgi ganos. gāž lietus. eju pakaļ. plānā ņemt līdzi arī Ariku - Radim par rociņas turētāju.
zirgi priekšpēdējā pļavā. sagūstu ērgļus un ejam. Ariks smuki nāk pie pleca, bet Radis laikam nojauš ko nelāgu un jāvelk kā ēzelītis līdzi. noejam kādu gabaliņu, abi sāk zvaigaļāt un teikt, ka negrib nekur iet. sakožu zobus un velku abus līdzi. te mums garām pēkšņi parikšo lielākā daļa no pārējā bara. knapi noturu ērgļus, izlamājos, ejam tālāk. bars gabaliņu uz priekšu apstājas un sāk ēst. esam jau mājām tuvākajā pļavā, ejam garām baram, kad bars nezkāpēc sāk lēkšot un ērgļi raujas līdzi. pēdējā brīdī paspēju atkabināt striķus, lai mani neaizrautu pa gaisu. nu sākās baigā jautrība. bars jautri nēsājas riņķī pa ganiem, gandrīz aiztešas atpakaļ uz tālo galu, bet tur nāk Līga, kas atnākusi pēc Naudiņa un bišķi šos nobloķē. lietus turpina gāzt. es savā jaukajā lietusmēteļa iekšpusē slīkstu savos sviedros. kad zirgi mazliet pierimuši klumzāju pa dubļiem gūstīt ērgļus pa otram lāgam. ar Radi nav problēmu, pieāķēju striķi un zirdziņš nāk smuki blakus. tagad problēma ir Ariks - nedodas rokās. ne pārāk ātri, bet apņēmīgi iet prom, turklāt virzienā prom no mājām. bail, ka bars atkal sāks nēsāties. līdz ar Kristīni sarunātajam laikam ar vairs necik nav palicis. kaukā tomēr saķeru arī Ariku. nu ērgļi iet mainītās lomās - Radis nāk smuki līdzi, bet Ariks jāstiepj kā ēzelītis. klusi lādēdamies, bez turpmākiem starpgadījumiem, aizstiepju zirgus uz mājām un piesienu pie barotavas. labi, ka Kristīne apmaldās un nokavējas, vismaz man ir brītiņš kad atdzist un izpūst gaisu.

lietus turpinās. sākotnējā doma ir procedūras veikt stūra būdā, bet Kristīne ierauga auzu barotavu un ir sajūsmā - tieši tas, kas esot vajadzīgs. tikai pirms tam jāveic būvdarbi, lai no Fairas saspertās skaidu plāksnes izveidotu nojumi endoskopa ekrānam. uz procedūru Radis tiek ielikts savā barotavas nodalījumā, aizmugurē aizlikti bomīši, blakus nodalījumā Ariks (kurš gan visu laiku nostāv iekāries striķī un solīti uz priekšu nepasper ne lūgdams) - viss jauki un mierīgi. narkozīti pavisam vieglu, zakrutku un nekādu ekscesu. pēc tās zobu reizes bij bail, ka sāks atkal grautiņu rīkot, bet ļoti prātīgs un mierīgs bija. endoskops tiešām ļoti kruts - t.i. liels ekrāns, kurā visu pati savām acīm varēju apskatīt. pašai ar bija daļa iekšā bāšanas procesa jāizveic. forši, man patika
*nāsu iekšpusē mazliet pietūkusi gļotāda - iespējams alerģiska reakcija;
*traheja smuka, tīra, gluda, neviena puņķīša, nekādu sarētojumu, nekādu izbīdījumu;
*noslēdzošais vārstulis (tas ko tai racehorse dokumentārijā rādīja) darbojas labi, noslēdzas kā vajag, pieguļ labi;
*tur kur sadalās tālāk un aiziet divas trubas, katra uz savu plaušu - tā stakle ļoti laba, mīksta un apaļa. emfizēmiķiem esot plāna un asa.
karoč nav puņķu, nav emfizēmas, nav sarētojumu vai kāda mehāniska kairinātāja.
*paklausījās sirdi. miera stāvoklī (pirms endoskopijas šams bija aizmidzis pie barotavas) 40 sitieni minūtē. tipa normas pati augša - viņa vecumā vajadzētu būt 32-36. vēnu pildījums ar asinīm labs;
*teica, ka izskatoties pavājš. iespējams tas ar saistīts ar sirdi - ja sirds darbojas paātrināti, tas prasa arī vairāk enerģijas. ieteica barot kviešu klijas;
*klepu saistīja vienlaikus ar kādu iespējams alerģisku reakciju un paātrinātās sirdsdarbības saistību ar plaušu darbību (viņa tā diezgan medicīniski skaidroja, neprotu tā atstāstīt).
*cik klausījās plaušas - neko sliktu tur iekšā nevarot dzirdēt. tipa tīras, bez puņķiem;
*aizdomas par problēmām ar barībasvielu uzsūkšanos zarnās (viņam ik pa laikam ir tāda kā mini caurejiņa).
*paņēma asinis dažiem bioķīmiskiem izmeklējumiem - par tām zarnām + aknām, nierēm.
*piedāvāja prednizolonu imūnsistēmas izslēgšanai un restartēšanai. es piekritu. lai iet ķīmija. varbūt pēc tam beidzot būs miers. iedeva 2 nedēļu kursu. šodien vēl nesākām dot. nu redzēs kā būs. redzēs arī ko tā bioķīmija rādīs.
*ļoti jauki likās, ka Kristīne vēlāk zvanīja, lai apjautātos kā zirgs pēc narkozes jūtas. nu jo stāsīju viņai, ka nākamajā dienā pēc iepriekšējās dienas zirgs pavisam nelabi un čābīgi izskatījās.

Komentāri

Populāras ziņas