2012
29. jūnijs
vispār man ir baismīgas iesnas un sāp galva, bet jāmēģina atcerēties un sarakstīt kā šodien gāja, jo gāja interesanti.

lekšanas treniņš Annas vadībā. dabūju lekt rindu - nekad iepriekš nebija darīta tāda lieta. un pirms tam vēl visādas interesantas lietas iesildē.
*) nezinu kā man pašai tas nebij ienācis prātā, bet labs zirga pamodināšanas veids, ir iesoļojoties prasīt apstāšanos un aktīvu atsākšanu soļot reizes desmit;
*) bij jātaisa pusvolti ar pārspīlētu iekšējo nostādni;
*) tad bij pavisam interesants vingrinājums - rikšos un lēkšos spirālē, kura sašaurinās, jājāj ap Annu, arī ar iekšējo nostādni;
*) lēkšos bij vēlams atrast un mācēt ieslēgt/pārslēgt 3 ātrumus
*) sākumā lecām krustiņu voltā uz abām pusēm. tika vēlēts sākt mācīties rēķināt attālumus/tempus līdz šķērslim. šī laikam bija visgrūtākā daļa;
*) beigās rinda - kas izrādījās varen jautra un patīkama lieta. pilnīgi neticami, jo sākumā likās baigi bailīgi;
*) aizmirsu kāpšļus īsākus pataisīt. būtu bijis vieglāk drošvien.
zirgs labs. necepās. centās. lēkši atkal bij ļoti jauki, nerāva, nestiepa, nenesās. uz vienu pusi bija smagāks un kantaināks, bet tas uz vispārējā jaukuma un jautrības fona nekas.
ir daži videjo. uzsēde šausmīga - papēdis sācis celties uz augšu. lecot vispār žvangājos kā maiss. bet nu attaisnošos ar to, ka kādas pāris nedēļas nav kārtīgi jāts, kā arī Anna uzreiz ar teica, ka būs darbošanās ar zirgu, nevis mani un pie uzsēdes nepiesējās.

http://youtu.be/ZQDJfz22rb8
http://www.youtube.com/watch?v=oRFoZ8ei ... ature=plcp
http://www.youtube.com/watch?v=5GAzUr2o ... e=youtu.be





daži komentāri:
*) Tu lecienā sēdi ļoti smuki, muļķības! Tev piemīt dabiska spēja noturēt to dibenu atpakaļ, nevis aiziet ar gurniem līdzi, zirgam piezemējoties 
*) Inesei vispār ir dabiska neizlīšanas tieksme. Un zirgs, kam patīk pavikt un tālu celties. Līdz ar to viņi viens otru kompensē un tas ir baigi labi. Pašlaik ir nedaudz otrs grāvis, ka Inese nokavē, ja Radis tomēr noceļas tālu, bet nu vismaz Radi tas sevišķi nesatrauc (lai neteiktu, ka viņš i nepamana). Vispār Radis ir perspektīvs zirgs - bet ne tas vieglākais variants uz kā mācīties pamatus.
Lietas, kas ir absolūti nepieciešamas, lai varētu lekt arī kaut ko atsevišķu un maršrutus:
* mazliet īsāks, bet joprojām aktīvs lēksis, ar ko iet pagriezienus. Nākotnē arī īsāki lēkši pa taisno, bet tas ir next level. Jo Radim ir ļoti plašs lēksis no dabas un īsāks viņam ir jāmāca, pašam no dabas nav.
* darbs pār uz zemes noliktām kārtiņām lēkšos, lai acis pierod pie attālumiem - piemēram, noliec 2 kārtiņas ar 5.5m attālumu un jāj abām pāri ar vienu tempu pa vidam. Ja trāpi tuvu uz pirmo, pieturi. Ja trāpi tālu uz pirmo, nedaudz piesūti. Ja trāpi precīzi, neko nemaini, lēkšo pāri. Vēlams tāpat, lielā voltā, citādi būs grūti noturēt, lai nepaplašinās pa taisno. Tas palīdzēs apgūt rīcību vingrinājumu lekšanai - kad varēsi pāriet pār abām kārtīm un saprast, ko darīt, ja netrāpa precīzi uz pirmo, tad otro var pacelt kā šķērsli. + zemapziņā jau iestādīs laba attāluma sajūtu, tāpat kā rinda, kur katrs leciens ir no pareiza attāluma.
*) Neizlīst" ir pretējais "izlīst" - aiziet pirms zirga lecienā, aizlekt ātrāk kā zirgs. Tas ir ļoti traucējoši zirgam, jo tad grūti pacelt priekšu pār šķērsli, ja uz kakla ir lieki 50 vai vairāk kg. "Tālu celties" vai "nocelties" - gadījumā, ja atspēriena distance nav perfekta (pienāc pie šķēršļa un tur priekšā ir palikuši kādi 2 m jeb pustemps) zirgs vai nu noceļas, t.i. lec plašu lēcienu no tāluma vai arī "pielien" - uztaisa to pustempu, nonāk ļoti tuvu un tad lec. Advancēti amatieru zirgi (kas pieraduši zem jauniešiem lekt, piemēram) iemācās arī "piedalīt" - iebāzt pavisam mazu tempiņu, nonākot ļoti labā atspēriena pozīcijā un reizē labi sagrupējoties lecienam.
"Pavilkt" Rada gadījumā ir, ieraugot šķērsli vai taisnu gabalu, paplašināt savu jau milzīgo lēksi un ļoti apgrūtināt sev trāpīšanu normālā attālumā. Zirgam ar īsu lēksi vienmēr pašam trāpīt ir vieglāk.

Komentāri

Populāras ziņas